czyli o pro-biuściastych sklepach prawie wszystko - baza danych, nowości, przydatne informacje
Kategorie: Wszystkie | Aktualizacje | Nowe sklepy | O Blogu | O Mapie | Warto przeczytać | Wydarzenia | Zapowiedzi
RSS

Warto przeczytać

czwartek, 12 sierpnia 2010

Zapraszam do lektury kolejnego artykułu przedstawiającego kulisy naszego bra-biznesu. We wrześniowym numerze miesięcznika "Naj Magazyn" znajdziemy sylwetki trzech dziewczyn, których kręte ścieżki życia doprowadziły do punktu pt. "własna bra-firma".

Pod pojęciem "kobieta biznesu" wyobrażamy sobie zwykle poważną panią w garsonce, z teczką i laptopem. Nasze bohaterki, owszem, z laptopów korzystają, ale poza tym nie mają nic wspólnego z tym stereotypowym wizerunkiem. Są pięknymi, uśmiechniętymi dziewczynami, które zaskakują młodością i odpornościa na przeciwności losu. Jeśli chcecie wiedzieć jak wyglądają, co robiły wcześniej i jakie mają plany na przyszłość Agnieszka z OnlyHer, Monika z Dopasowanej oraz Kinga z BiuBiu, koniecznie sięgnijcie po lekturę. Magazyn znajdziecie w kioskach za jedyne 2,60 zł, możliwe także, że artykuł pojawi się niedługo na stronie internetowej pisma.

Update: Na stronie Naj artykułu ciągle brak, jednak niezawodne Lobbystki postarały się, aby stał się on dla wszystkich dostępny. Zapraszam na Blog Lobby i życzę miłej lektury!

 

niedziela, 28 marca 2010

W kwietniowym numerze Twojego Stylu znalazł się bardzo ciekawy i świetnie napisany artykuł na temat zdrowotnych aspektów prawidłowego doboru stanika. O tym, jaka szkodę wyrządzają nam źle dobrane biustonosze, a co się poprawia się dzięki tym właściwym tłumaczą w nim fachowcy - lekarze i fizjoterapeutka. Poszczególne omawiane problemy poparte są autetycznymi przykładami z życia kobiet-przedstawicielek społeczności Lobby Biuściastych.

Co ma wspólnego artykuł na tematy zdrowotne ze stanikowymi sklepami? Otóż uzupełnieniem artykułu jest ramka zawierająca adresy wielu probiuściastych sklepów, a także podająca skrót internetowy prowadzący do Biuściastej Mapy (stanikowamapa.prv.pl)! O ile dobrze kojarzę, jest to debiut Stanikowej Mapy na łamach prasy, a już z pewnością w tak dużym, ogólnopolskim tytule. Dziękujemy za wyróżnienie. Bardzo to miłe, a jednocześnie zobowiązujące.

Jeszcze na chwilę wrócę do wspomnianej wyżej ramki. Przykładowe adresy sklepów towarzyszyły podobnym artykułom juz kilkakrotnie. Zwykle jednak były to 2-3 pozycje, dotyczące głównie lokalizacji z największych miast. Tym razem czytelniczki otrzymały naprawdę długą listę probiuściastych adresów. Pokazuje ona, że uświadomionych sklepów faktycznie przybywa, mieszczą się one na terenie całej Polski i coraz częściej pojawiają się także w mniejszych czy średniej wielkości miastach. Mam nadzieję, że tego rodzaju przekaz wpłynie pozytywnie zarówno na świadomość klientek, jak i postawę przedstawicieli stanikowej branży.

piątek, 08 stycznia 2010

Jak doniosły wczoraj serwisy lokalne i ogólnopolskie, Unia Europejska wspiera finansowo polski pro-biuściasty biznes. Cieszymy się bardzo z dotacji przyznanych pani Joannie i jej sklepowi, jednak użyta w tekstach terminologia ("wielkie staniki", brrr) razi nieco stanikomaniackie uszy :) Cóż, to tylko sygnał, że nie warto spoczywać na laurach, lecz nadal lobbować i propagować stanikologiczną wiedzę.

Najważniejsze jednak, że powstał kolejny sklep, który - miejmy nadzieję - przyniesie radość i uświadomienie mieszkankom Polkowic i okolic. Czekamy teraz na szczegóły dotyczące działalności sklepu, jego asortymentu i umiejetności bra-fitterskich załogi, aby móc dopiąć kolejną szpileczkę do naszej mapy.